Katalog

Producent

Wentylacja i ogrzewanie Jest 28 produktów.

WENTYLACJA Z REKUPERACJĄ

 

Jaki jest cel zastosowania rekuperatora?

Ideą zastosowania rekuperatora jest kontrolowana wy­miana powietrza, wywiew zużytego oraz nawiew świeże­go z jednoczesnym odzyskiem energii (ciepła) zawartej w powie­trzu wywiewanym.

Rekuperacja stała się tak naprawdę stała KONIECZNYM WYPOSAŻENIEM nowo budowanych domów. Dziś nie ma alternatywy – odkąd rozpoczęliśmy budować domy z naciskiem na ich energooszczędność – tylko rekuperacja jest tu właściwym uzupełnieniem.

Jak działa rekuperator?

Świeże powietrze powinno być dostarczane do pomieszczeń pobytu dziennego (pokoje oraz sypialnie) natomiast usuwane z pomieszczeń, w których jest to wymagane: kuchni i łazienek.

Sercem całej instalacji jest centrala wentylacyjna z wymien­nikiem do odzysku ciepła – rekuperator.

Do rekuperatora doprowadzone jest świeże powietrze, które pobierane jest z zewnątrz poprzez czerpnię powietrza. Na­tomiast za usuwanie powietrza wywiewanego odpowiada przewód wylotowy oraz wyrzutnia. Powietrze zewnętrzne zostaje podgrzane w wymienniku ciepła oraz przefiltrowane.

Jakie są zalety zastosowania rekuperatora?

W nowoczesnych rekuperatorach ruch powietrza wymuszany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały, a dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych z gładkimi ściankami wewnętrznymi, opory przepływu, jak i hałas emitowany przez instalację, są minimalne. Sterowanie może być realizowane przez programator będący urządzeniem bezprzewodowym lub za pomocą prostego, manualnego przełącznika.


Wielką zaletą zastosowania rekuperacji, są:

  • oszczędności wynikające z ograniczenia kosztów ogrzewania. Najlepsze rekuperatory odzyskują z wywiewanego powietrza do 95% tej energii!
  • czystość nawiewanego powietrza - świeże powietrze jest oczyszczone przez filtry rekuperatora.
  • Do tego obsługa systemu (wymiana filtrów) jest łatwa i tania.
  • niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych – powietrze dostarczane jest w sposób ciągły i w optymalnej ilości.

 

Zachęcamy do konsultacji z naszymi fachowcami

i dostosowania systemu wentylacyjnego do swoich potrzeb,

oraz obniżenia kosztów ogrzewania domu.

 

Wybierz dogodną dla siebie metodę kontaktu..

 

Skorzystaj z : formularza kontaktowego

Wyślij e-mail: openpower@openpower.pl

 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów