Katalog

Producent

Klimatyzacja Jest 22 produktów.

Klimatyzacja - jak działa i jakie ma zalety.

 

Klimatyzacja działa podobnie jak lodówka, tworzą ją najczęściej: jednostka wewnętrzna i zewnętrzna oraz  para izolowanych, cienkich rurek miedzianych (średnicy np. 10 mm i grubości ścianki 1 mm), które służą do połączenia obu urządzeń. Rurki umożliwiają  transport czynnika chłodzącego i jego skroplin. Po zamontowaniu instalacji napełnia się ją specjalnym czynnikiem chłodniczym w postaci płynu, zalecanym przez producenta urządzenia. Czynnik chłodniczy krążący w instalacji sprężany i rozprężany, obniża temperaturę powietrza.

Klimatyzatory zasysają powietrze z pomieszczenia i po schłodzeniu go (lub podgrzaniu) wpuszczają z powrotem. Żeby klimatyzacja działała prawidłowo cały układ musi być zamknięty i szczelny.

Klimatyzacja to już standard każdego pomieszczenia: Dlaczego?

 •   doskonale chłodzi gdy za oknem 30 ‘C.
 •   grzeje przez cały rok.
 •   zapewnia wygodę i oszczędność energii.
 •   zapewnia wysoką jakość powietrza

 

Chłodzi i grzeje

Zakres stosowania klimatyzacji obejmuje przedział od 0 do 35 st. C. Poniżej temperatury 18 st. C dodatkowo cykl chłodzenia można odwrócić na cykl nagrzewania. To bardzo wygodna funkcja gdy za oknem  nagle robi się chłodno, a sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął.

Zdrowe powietrze


Ponadto klimatyzatory to prawdziwe fabryki powietrza o stałej temperaturze i wilgotności. Nie tylko pozwalają utrzymać w pomieszczeniu dobre parametry, ale także wyłapują cząstki kurzu, roztocza, alergeny i mają wbudowane lampy niszczące bakterie unoszące się w powietrzu oraz jonizatory powietrza.

Komfortowe warunki pracy w pomieszczeniu

W upalne lato praca wymagająca dużej koncentracji i wydajności nie jest możliwa. Nasze czynności są wolniejsze, a sprawność umysłowa i spostrzegawczość maleją. W wysokich temperaturach źle śpimy i wypoczywamy, dlatego nawet w naszym stosunkowo chłodnym klimacie coraz częściej stosowane są te urządzenia.

Klimatyzacja w upalne dni jest szczególnie zalecana dla dzieci i osób w podeszłym wieku, a także tych wszystkich, którzy cierpią na nadciśnienie i choroby krążeniowe.

Jaki rodzaj najlepszy?

To wszystko gwarantują nowoczesne modele klimatyzatorów inwerterowych.

Technologia inwereterowa umożliwia kontrolę pracy prędkości sprężarki, dostosowując pracę klimatyzatora do temperatury otoczenia. Oznacza to, że gdy w pomieszczeniu temperatura osiągnie żądaną wartość grzania lub chłodzenia sprężarka zaczyna pracować z mniejszą prędkością. Dzięki temu klimatyzator zużywa mniej energii, pracuje wydajniej i oszczędniej. Ponadto inwertery pracują ciszej i mają wygodne funkcje.

Mamy nadzieję że tych kilka zalet klimatyzacji rozbudziło Twoją ciekawość i chęć zakupu.

 

Zachęcamy do konsultacji z naszymi fachowcami i dostosowania klimatyzacji do swoich potrzeb.

Wybierz dogodną dla Ciebie metodę kontaktu.

 

Skorzystaj z:formularza kontaktowego

Wyślij e-mail: openpower@openpower.pl

na stronę
 • Klimatyzator naścienny LENNOX Inverter ErP IHM09N, IHM12N, IHM18N, IHM24N   DC Inverter to nowa linia klimatyzatorów LENNOX znacznie redukujących koszty eksploatacji. Płynna regulacja wydajności powoduje, że klimatyzatory LENNOX potrafią zachować optymalną temperaturę w pomieszczeniu zużywając ok. 50% mniej energii elektrycznej.

  3 450,00 zł
  W magazynie W magazynie
 •   Klimatyzatory Midea Fairwind to nowoczesne urządzenie o wysokiej wydajności energetycznej. Zaawansowana automatyzacja pozwala na utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, a cicha praca urządzenia sprzyja wykonywaniu zajęć wymagających skupienia.  

  2 360,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • 68,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator LENNOX KMHM18 N O - to jednostka zewntęrzna. Nowoczesna konstrukcja oraz system sterowania powodują, że klimatyzatory LENNOX posiadają unikalny dwukierunkowy system wypływu powierza. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierną oraz szybką regulację temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzator MULTI INVERTER KMHM18 N O to klimatyzacja w dwóch...

  8 060,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator naścienny LENNOX Inverter ErP IHM09N, IHM12N, IHM18N, IHM24N     DC Inverter to nowa linia klimatyzatorów LENNOX znacznie redukujących koszty eksploatacji. Płynna regulacja wydajności powoduje, że klimatyzatory LENNOX potrafią zachować optymalną temperaturę w pomieszczeniu zużywając ok. 50% mniej energii elektrycznej.   System...

  3 850,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzatory Midea Fairwind to nowoczesne urządzenie o wysokiej wydajności energetycznej. Zaawansowana automatyzacja pozwala na utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, a cicha praca urządzenia sprzyja wykonywaniu zajęć wymagających skupienia.

  2 660,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • 98,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator LENNOX KMHM30 N O - to jednostka zewntęrzna. Nowoczesna konstrukcja oraz system sterowania powodują, że klimatyzatory LENNOX posiadają unikalny dwukierunkowy system wypływu powierza. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierną oraz szybką regulację temperatury w pomieszczeniu.

  11 990,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator naścienny LENNOX Inverter ErP IHM09N, IHM12N, IHM18N, IHM24N     DC Inverter to nowa linia klimatyzatorów LENNOX znacznie redukujących koszty eksploatacji. Płynna regulacja wydajności powoduje, że klimatyzatory LENNOX potrafią zachować optymalną temperaturę w pomieszczeniu zużywając ok. 50% mniej energii elektrycznej.   System...

  5 590,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • 491,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator LENNOX KMHM40 N O - to jednostka zewntęrzna. Nowoczesna konstrukcja oraz system sterowania powodują, że klimatyzatory LENNOX posiadają unikalny dwukierunkowy system wypływu powierza. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierną oraz szybką regulację temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzator MULTI INVERTER KMHM40  N O to klimatyzacja w czterech...

  15 664,00 zł
  W magazynie W magazynie
 • Klimatyzator Midea Aurora Economy to perfekcyjne proporcje i opływowy kształt. Porządkuje przestrzeń, w której się znajduje. Zaprojektowany z myślą o wymagających, charakteryzuje się wysoką energooszczędnością i cichą pracą.

  2 150,00 zł
  W magazynie W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów